2018-11-29

mindstalk: (food)
I belatedly paid attention to the price on a second purchase: $9 for 6.7 ounces. Eek! $21.50/pound!

No wonder "buy components for a kitchen lunch" started seeming uncompetitive with "buy a cheap lunch out".

Profile

mindstalk: (Default)
mindstalk

December 2025

S M T W T F S
 123456
78 91011 12 13
14151617181920
21222324252627
28293031   

Most Popular Tags

Expand Cut Tags

No cut tags

Style Credit

Page generated 2025-12-13 15:07
Powered by Dreamwidth Studios