mindstalk: (food)
I belatedly paid attention to the price on a second purchase: $9 for 6.7 ounces. Eek! $21.50/pound!

No wonder "buy components for a kitchen lunch" started seeming uncompetitive with "buy a cheap lunch out".

Profile

mindstalk: (Default)
mindstalk

May 2025

S M T W T F S
    123
45678910
11 121314151617
1819202122 23 24
25262728293031

Most Popular Tags

Expand Cut Tags

No cut tags

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Page generated 2025-05-25 21:51
Powered by Dreamwidth Studios